top of page

Gięcie termicze i formowanie próżniowe tworzyw

PLEXI, PET, HIPS, PCV, PC ...

Grzanie plexi przed gięciem

Gięcie tworzyw sztucznych.

Gięcie tworzyw sztucznych jest swego rodzaju wyzwaniem któremu sprostają ludzie z długim doświadczeniem. Jest to proces, przy którym ważny jest nie tylko czas grzania ale również odpowiednia temperatura i technika grzania materiału.

Do dyspozycji mamy duże stoły do gięcia tworzyw z grzałkami kwarcowymi o długości roboczej nawet 3200 mm. Do prostych gięć używamy stołów półautomatycznych w celu powtarzalności procesu gięcia i zachowaniu stałych kątów z dokładnością ok. 1 st. Gniemy przede wszystkim tworzywa jak plexi (PMMA), polichlorek winylu (PCV), poliwęglan PC, ABS, HIPS, PET.

Gięcie plexi poliwęglanu
Formowanie szyb z plexi

Gięcie termiczne plexi

Piec do wygrzewania tworzyw

Piec do relaksacji i wygrzewania tworzyw

Relaksacja tworzyw sztucznych.

Uzupełnieniem naszego parku jest duży piec do wygrzewania, suszenia i relaksacji płyt z tworzyw sztucznych. W piecu wysuszamy i wygrzewamy materiały. Piec o wymiarach roboczych gł.200 x szer.140 x wys.150cm i bezwładności ± 1 °C pozwala nam poddać materiał procesowi relaksacji (odprężaniu) w odpowiednim czasie i temperaturze. Proces ten pozwala zniwelować miejscowe naprężenia materiału jakie powstają podczas cięcia laserem lub gięcia (miejscowe przegrzanie). W ten sposób wydłużamy żywotność produktu, odporność na rozpuszczalniki, kleje, alkohole itp.

Idealnie dopasowujemy temperatury przed formowaniem tworzyw. Dzięki pionowym zawieszeniu materiału w piecu jest on równomiernie nagrzewany bez obaw o uszkodzenie powierzchni szkła akrylowego.

bottom of page